Başlıca Bilinen Oyun Kuralları

1-) Oyun içi yetkililere hakaret
Oyun içerisinde Hiçbir yetkiliye hakaret edemezsiniz, Onlarda size edemez.
2-) Dolandırıcılık
Oyun içerisinde Dolandırıcılık yaparak oyun eşyası , hesap çalmak veya çalma girişiminde bulunmak yasaktır.
3-) Hesap Güvenliği
Hiçbir kimse kendi bilgilerini arkadaşlarıyla , yakın dostları vb kişilerle paylaşamaz. Paylaştığı taktirde olabilecek herşeyin sorumluluğunu kabul etmiş olurlar.
4-) Kraliyetin kullanımı
Krallar; Hiçbir şekilde Oyun içi ticaret, Hakaret, Şahısı rencide edicek sözler, Spam/Flood, Boss lar için yardım çağrısında bulunamazlar, Bunun sonucunda kraliyetleri silinecektir.
5-) İllegal Program kullanımı
Oyun içerisinde hertürlü 3. Party yazılım ve Program kullanmak yasaktır, Oyun içerisinde aynı zamanda Yazılımlar Mouse/Pedal benzeri Donanım entegreli tuş kombinasyonları yasaklı illegal ler arasındadır.
6-) Küfür Hakkında
Oyunumuzun İçerisinde Aile ve Dini ve Irk'i değerlere Küfür yasaktır.Kişiye Yönelik küfürlere Müdahale edilmeyecektir.Aile Bireylerine Veyahut Dini Değerlere Küfür eden şahıs hakkında gerekli işlem yapılacaktır.
7-) İtem Dağıtımı
Oyuncuyu Galayana Getirmek veyahut Pazarda İtem dağıtmak diğer oyuncularıda bu yönde teşvik ettiği bilinmekte olup ban cezası ile sonuçlanan bir kavramdır.
8-) GB Ticareti
MultiClient veya bir İP üzerinden "2 adetten fazla" madende veya fishingde karakter barındırmak yasaktır. GB Farmeri statüsünde işlem uygulanır ve hesabınıza engel konulur.Oyun Kuralları ve Maddeler


 • Bot, makro,kullanarak veya kopyala-yapıştır metodu da dahil olmak üzere, birbiri arkasına aralıksız olarak chat / shout dan yazı yazmak.
 • Oyuncularla alay etmek ve musallat olmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamak üzere.
 • Chat penceresi kuralı ile aynı.
 • Hesabınızda başkasına ait izinsiz alınmış itemlerin trade yoluyla alınması suçtur. ve Süresiz ban Cezasıdır.
 • Oyunculardan özel mesaj (whisper) yolu ile, haksiz kazanç elde etmeye çalışmak, oyundan uzaklaştırmaya çalışmak ta dahil.
 • GM’ ler oyunda yardım için bulunmaktadırlar. Eğer oyun içerisinde onlardan bir isteğiniz veya yardımına ihtiyacınız olur ise, lütfen sabırlı ve kibar olunuz.
 • Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek, veya başka oyuncuların isimlerini, kotu niyetli taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.
 • Mahkemeye verilmenizi, kanunen cezalandırılmanızı gerektirebilecek her durum dahildir, kanunların ait olduğu makam ne olursa olsun. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmanız yasaktır.
 • Sadece oyun içerisinde güvenli alanlara veya EXP partileri üzerine canavarları getirerek etki alanlarına sokmak değil, slotları ele geçirmek için trade, klan veya parti istekleri ile oyuna müdahale etmek te bu yaptırımlara dahildir.
 • Örnek Olarak
 • Oyun dışında da olsa bile, oyunda üstünlük kazanmak için dosya modifiye programlari kullanmak, veya oyun dosyalarını herhangi bir şekilde değiştirmek te dahil, ve bunlarla sinirli olmamak üzere.
 • Klan isminde veya amblem de (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / argo ibare kullanmak, telif hakkiyla korunan marka, ve benzeri kelimeleri kullanmak, Oyun yetkililerinin ismini her hangi bir şekilde veya başka kullanıcıların ismini kotu niyetli kullanmak da dahil, ancak tamamı bunlar ile sinirli olmamakla birlikte.
 • Kral duyuruları Türkçe ya da İngilizce olmalıdır ve kesinlikle hiçbir reklam/satış ilanı içermemelidir. Bu duyurular, oyun kurallarına ve politikalarına uygun olmalı, kesinlikle hakaret içermemeli, dini inanç ve politik içerikli olmamalıdır.
 • Oyun içi yapılan alışverişler resmi ödeme kanalları ile yapılır ve ödemeler nihaidir. Yapılacak olan geri ödemeler, hesapların kapatılması ile sonuçlanır.
 • Diğer oyuncuların güvenliğini tehdit eden illegal hesaplar ile ilgili hesap engelleme işleminin yanı sıra, bu hesapların kullanmış olduğu telefon numaraları da sistemimiz tarafından engellenip, gerek Portal üzerindeki işlemleri gerekse de ICS sistemi üzerindeki işlemleri gerçekleştirmeleri durdurulmuş olacaktır.
 • Bu uygulama hem yeni sunucuda hem de bütün sunucularımız da illegal oyuncuların önüne geçmek için getirilmiştir.
 • Oyun dosyalarını değiştirmek, oyun içerisinde bu dosyalar ile oyun açıklarından faydalanmak. Tüm oyun dosyaları bu kurallara dahildir. Bu dosyalar ile fayda sağlayan diğer oyuncular GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
 • Moradonda oyun huzurunu bozmaya yönelik davranışlar / TS Basmak / Clanca toplanıp propaganda yapmak süresiz ban sebebidir.
 • Kendini GM olarak veya GM yakını olarak tanıtıp insanları mağdur etme veya bu tarz girişimlerde bulunmak süresiz hesap kapatılması ve computer ban .
 • Internet kafe ve imkanlar doğrutulsunda tek bir ip üzerinden kasıtlı olarak "Maden ve Balıkçılık için" 3 adetten fazla karakterin tek bir ip adresi üzerinden (Balıkçılık ve Mandeciliğe dahil edilmesi) yasaktır.(Buna ek olarak 1 Bilgisayardan birden fazla karakter oyuna dahil etmek multicliente dahil olmaktadır bu zaten bilinen bir ban sebebidir.)
 • Nitelikli olarak insanları dolandırma , hak ve zarar kaybına uğratma , (Trade ve Merchant sahtekarlığı) Sonsuza dek ban sebebidir.
 • Çeşitli Bağlantılar aracılığı ile dolandırma (Fake site sayfalar açarak oyuncuları PM/Letter yolu ile yönlendirek bu bağlantılarla hesap ve item çalmak suçtur. GM insiyatifince cezalandırılır.)
 • Bayilerimiz Dışında farklı kimselerden Gerçek Para Tutarlarınca KnightCash alınmamalıdır.
 • Detayı verilmesi uygun görülmeyen "Gizli Oyun Kuralı İhlali" < Bu suç PC ban sebebidir ve tüm bağlantılı hesapları bloke eder , oyunun var olan bir açığını yöneticilerine bildirmeyip faydalanan ve menfaat sağlayan kişilere atılmaktadır. Bu ban cezasına sebebiyet veren bir diğer durum ise bu açık sonucunda elde edilen illegallikleri karakterlerinde barındıranlar hakkında da gerekli araştırma sonucu aynı işlem uygulanmaktadır.


Saygılarımızla
Farm-ko.net Ekibi